Як ми діагностуємо

Перший рівень діагностики (малий клінічний аналіз).

Фіксуємо зубні моделі за допомогою середньоанатомічної лицьової дуги в артикулятор (апарат, що відтворює рухи нижньої щелепи пацієнта). Заповнюємо анкету професора Славічека, пальпуємо суглоби та жувальні м’язи (визначаємо розвиток проблем та виявляємо зв’язок зі структурними відхиленнями).

/

Проводимо фотодіагностику – серія знімків обличчя та зубів (оцінюємо пропорції та симетрію обличчя, лінію посмішки та прикусу).

Проводимо первинний цефалометричний аналіз на основі рентгенологічного знімку голови у боковій проекції (оцінюємо тип росту черепа та щелеп, співвідношення обох щелеп між собою та відносно основи черепа, також оцінюємо положення та нахил зубів та висоту нижньої третини обличчя).

Проводимо VTO – попередня візуалізація схеми майбутнього лікування (віртуальна зміна положення щелеп, зубів та висоти нижньої третини обличчя на основі цефалометричного аналізу дає змогу заздалегідь оцінити правильність лікування). Визначаємо RP – нейтральне положення нижньої щелепи, на яке не впливає неправильний прикус. Це положення є відправною точкою для подальшого аналізу та лікування.

Ці дані допомагають нам зрозуміти наскільки виражені проблеми в суглобах та жувальних м’язах, чи задіяні інші частини організму і, чи потрібні подальші етапи діагностики.

Другий рівень діагностики (великий клінічний аналіз)

/

 

Проводимо Кондилографію за допомогою комп’ютерної системи CADIAX® Gamma (Австрія) – запис рухів нижньої щелепи (точніше головок нижньої щелепи в суглобах). Це унікальне дослідження дозволяє зробити аналіз скронево-нижньощелепних суглобів в динаміці з точністю до 0,1мм. Отримані графіки дозволяють провести початкову терапію з контрольованої репозиції нижньої щелепи та подальше лікування, з урахуванням індивідуальних рухів пацієнта.

/

Проводимо повний цефалометричний аналіз разом з даними кондилографії.

Аналізуємо дані КТ черепа (форму та структуру суглобової голівки та ямки, правильність положення голівки в ямці, положення шийних хребців і та ін.). При виявленні проблем в шийному відділі хребта, ми маємо змогу залучити до лікування остеопата. Аналізуємо дані МРТ суглобів в складних випадках. МРТ допомагає визначитись з локалізацією суглобових дисків та їх структурою в статичному положенні нижньої щелепи.

На основі цих даних складається чіткий прогнозований план лікування. Після закінчення лікування ми отримуємо передбачуваний результат – гарну, здорову та щасливу посмішку.